דלקת עיניים

0
888
דלקות עיניים

סובלים מדלקת עיניים? הנה הגורמים העיקריים לבעיה זו

דלקת עיניים הינה מחלה שכיחה מאוד, אשר מתבטאת בסימפטומים של גירוד וכאבים, דמעות רבות ועוד תסמינים רבים, אשר גורמים לחוסר נוחות גדול לאנשים רבים ברחבי העולם. היא נובעת מהידבקות בנגיף באחד מחלקי העין, כאשר לרוב עין אחת תידבק ותקדים את השנייה בסימנים. אז אם גם אתם חוששים מהידבקות בנגיף, הנה הגורמים המרכזיים למחלה.

מחלות בדרכי הנשימה

במקרים רבים, דלקת עיניים תגיע ביחד עם הסימפטומים המוכרים האחרים של צינון ושפעת: כאב גרון, חום ושיעול. לכן, היא שכיחה יותר בחורף. בנוסף, חשוב לציין כי היא מדבקת מאוד, ולכן יש חשיבות עליונה לשמירה על היגיינה ובמיוחד להישמרות מאנשים אשר סובלים מהדלקת, במטרה להימנע מהידבקות בה.

מגע ישיר של חיידקים עם העיניים

באופן כללי, אנשים אשר נוהגים להרכיב עדשות נוטים לסבול משכיחות רבה יותר של דלקות עיניים. זאת, מכיוון שחיידקים רבים נוטים להצטבר על העדשה, והרכבתה עלולה לגרום להידבקות בנגיף. לכן, חשוב ביותר להקפיד לחטא את העדשה היטב באופן קבוע.

בנוסף, יש להיות מודעים לכלל החפצים אשר עשויים לבוא במגע עם העיניים, כמו עפרונות איפור למשל, ולהקפיד לחטא אותם, או לשמור על שימוש פרסונלי בהם.

סיבות נוספות

בנוסף לסיבות המרכזיות, ישנם מקרים ספציפיים אשר עלולים לגרום לדלקת זו. מבין סיבות אלה, חשוב לציין את המקרים של ניתוחי עיניים, אשר עלולים לגרום לדלקות, או טראומות שונות אשר מובילות לתופעה. בנוסף, אנשים בעלי מערכת חיסונית חלשה נוטים להידבק בנגיף הרבה יותר. זאת, מכיוון שגופם יתקשה להתמודד עם חיידקים ונגיפים שונים, עימם רוב האוכלוסייה תתמודד ללא קושי.

אחד הכלים למניעת הידבקות, הינו הרכבת משקפי שמש. אמנם הם לא ימנעו הידבקות לחלוטין, אך משקפי השמש בהחלט יסייעו להגן על עיניכם מפני חדירת נגיפים ועצמים זרים לעיניים.

לרוב, דלקת עיניים אינה מסוכנת, אך יש חשיבות אדירה לזיהוי ולטיפול מוקדם בה. זאת, משום שהזנחתה עלולה לגרום לבעיות חמורות בעין, ואף לנזק קבוע לראייה.

LEAVE A REPLY